מה עומד מאחורי GINI

מערכות חשמל חכם אלחוטיות ומערכות בית חכם בקוד פתוח

חיבה לטכנולוגיה

עם ניסיון של עשרות שנים בהובלת פיתוח וייצור בחברות טכנולוגיה, התגבש צוות מהנדסים וטכנאים, והקימו את מותג הטכנולוגיה GINI

GINI פועלת כחלק מחברת האם NEATNEST באזור תעשיה גלילי הממוקם בתפן.

החברה מתמחה בפיתוח, תכנון, ייצור והתקנת מערכות בית חכם אלחוטיות.

החברה שמה דגש על אבטחה ושמירת פרטיות המשתמשים, שקיפות, הנגשת מידע, קידום ופיתוח קהילתי בקוד פתוח.

IoT - אפשר גם אחרת

בשנה האחרונה אנו עדים לצמיחה האדירה של עולם הבית החכם. למעשה זה התחום הטכנולוגי הצומח והמבוקש  ביותר בשנים האחרונות.

יחד עם הצמיחה והתפוצה הרחבה, אנו עדים גם להתעוררות ולניסיונות לחדור לפרטיות המשתמשים, להשתמש במידע לרעה, ואף לסחור בו.

הניסיונות לשלוט בטכנולוגיה שמותקנת אצלכם בבית או בנייד, היא לא נחלתם של מדינות או גופים מסחריים בלבד, אלא גם של האקרים פצחנים, ולפעמים, רק כי הם יכולים.

ולכן אנו ב-GINI מקדמים מערכות קוד פתוח מאובטחות, ללא חזקה או תלות בגורם שלישי. מערכות שאינן מחייבות שימוש באפליקציה או תלויות בשרת ענן על מנת לאפשר שליטה ובקרה מרחוק

מתג חכם בהתאמה אישית
מתג תאורת חניה בעיצוב אישי
מתג תאורה מעוצב
ייצור מתגים מעוצבים מותאמים אישית
מערכת בקרה בקוד פתוח
בית חכם מבוסס HA וNUC בקוד פתוח.
העיצוב שלכם - מתג חכם בהתאמה אישית
בתהליך הייצור כל ציור או תמונה מוטמעים בחלקה הפנימי של זגוגית המתג החכם. העיצוב שלכם אינו נשרט או נשחק ועמיד לתמיד.
מתג מסך קולנוע ביתי חכם
מתג מסך קולנוע ביתי חכם ומעוצב בהתאמה אישית
בית חכם
מתג חכם בהתאמה אישית
בקרה למוסדות ותעשייה
אוטומציה ובקרת אנרגיה למוסדות ותעשייה
ממשק ניהול אנרגיה מוסדי
שיפור יעילות מיזוג לחיסכון באנרגיה וריכוז שליטה ובקרה מרחוק
הקודם
הבא

מה נסגר עם הקוד הפתוח?

במערכות סגורות שהן לרוב קניין של חברות מסחריות, תוכן המערכת, לרבות קוד המקור חסויים, אסורים לשינוי או להפצה בידי המשתמשים.

למשתמשים אין דרך לדעת האם החברה שעומדת מאחורי האפליקציה של מערכת הבית החכם שלהם שומרת על פרטיותם של בני הבית ולא משתמשים במידע הנאסף. כפי שלמדנו לאחרונה, אם בשוגג ואם כחלק מסחר מכוון במידע, חברות רבות וביניהן פייסבוק, אוספות מידע ואף משתמשות בו בניגוד למוצהר.

כחלק מהתפיסה שלנו לשמירת פרטיות והקניית שליטה מלאה למשתמשים – פיתחנו את מערכות GINI, אשר משתמשות בפלטפורמות קוד פתוח וללא תלות מוחלטת בגורמים מסחריים בתפעול המערכת. למשתמשים גישה מלאה לתוכן המערכת, למידע הנאסף ולדרך השימוש בו. למעשה גם קוד המקור של המערכת מצוי בבעלותו של המשתמש.

בניגוד למערכות סגורות שתוכן המערכת שלהן חסוי ומפותח באמצעים מוגבלים, מערכות קוד פתוח מאפשרות לכל אחד (במגבלות רישיון השימוש) לקבל את הקוד המקור, לשנות, לפתח ולהוציא גרסה משלו לתוכנה.

אותו מאפיין קהילתי שיתופי מאפשר למעשה פיתוח באמצעים כמעט בלתי מוגבלים.

מה ההיגיון העומד מאחורי החלטת חברה להשקיע מאות ואלפי שעות אדם בפיתוח תוכנה או בגרסת קוד תוכנה משלה ואז להפיץ לרשות רבים?

התרומה והתועלת משיתוף הקהילה הם דו-כיווניים. קהילת המפתחים בקוד פתוח מורכבת מאנשים רבים ומוכשרים, וכחלק מהשימוש בקוד שהופץ, אותה קהילה יודעת גם להוסיף מאפיינים משלהם, לתקן ולהוציא גרסאות משופרות לתועלת כלל המשתמשים. כך, בעזרת קהילת המפתחים ואחרי מספר חודשי בדיקות אימות גם אנחנו יכולים להציע ללקוחותינו מערכות מאובטחות וטובות יותר.

כבר הוכח לא פעם שגרסאות קוד פתוח נמצאו יעילות, חזקות, מאובטחות ואף יציבות יותר מהגרסאות המסחריות המקבילות. כמו למשל שלל גרסאות לינוקס (כן גם מערכות הפעלה אנדרואיד…), ואפילו וורדפרס הפלטפורמה המועדפת לפיתוח אתרי אינטרנט, כולן מבוססות קוד פתוח.

GINI מבוססת על פלטפורמת בית חכם NEATgini שפותחה על ידינו. גם לפלטפורמה זו יש מספר גרסאות שהופצו ע”י הקהילה למגוון שימושים.

יחד עם NEATgini, חלק מההיצע שלנו הן גרסאות מותאמות ומאומתות של openHAB ו- Home Assistant, פלטפורמות בית חכם מהמבוקשות והחזקות שקיימות.

GINI פיתוח

מעוניינים לשמוע עוד על מערכות בית חכם של GINI ?

GINI smart home