תרחישים ואוטומציות לבית החכם של GINI

מעבר לאפשרות לבקרה ושליטה מרחוק, הבית החכם פותח בפנינו מגוון רחב של פתרונות נוספים.

כמערכת, GINI מנתחת מידע מכל מקור שרק תאשרו לה: חיישנים שונים, זיהוי בני משפחה במצלמות, איכון טלפון נייד, GPS, NFC, RFID, ומפעילות ההתקנים השונים בבית.

על בסיס המידע המנותח ניתן ליישם מגוון תרחישים רחב מאוד, רחב כיד הדמיון. נציין חלק מהתרחישים שייושמו עבור לקוחותינו, טיפ(ה) בים ממש…

זה גם המקום לציין ש-GINI איננה תלויה בשרת ענן, או בגורמים מסחריים חיצוניים וכל המידע מעובד ונשמר אך ורק בשרת הביתי הפרטי.

ממשק בית חכם

חיסכון בהוצאות

כיבוי תאורה, מדיה, מזגנים ותנורים בחללים לא פעילים. המערכת לומדת את אופי הפעילות של בני הבית ויכולה לזהות ולכבות חימום או תאורה דולקים שנשכחו בחדרים ללא נוכחות. ניתן גם ליישם תרחיש פשוט יותר המותנה במשך זמן של אי-הנוכחות בלבד וללא תלות במאפייני פעילות אחרים בבית.

משאבות החום לחימום מים סניטריים מטבען יעילות מאוד, האלגוריתם הייחודי של GINI המוגן בפטנט, מאפשר לייעל את פעילותן עוד יותר ולהשיג חיסכון נוסף בהוצאות החשמל לחימום מים. GINI דואגת להפעיל את משאבות החום בתנאים ובתחום העבודה שבה המשאבה פועלת בנצילות הגבוהה ביותר, ובהתאם לאופי השימוש של בני המשפחה.

תפעול מחמם המים המקדים לברזים בהתאם לנוכחות בני הבית ולאופי השימוש. כך ימנע בזבוז מיותר על סחרור מים קבוע או חימום קבוע גם כאשר לא משתמשים בברזים ועדיין בני המשפחה ייהנו ממים חמים מיד עם פתיחת הברז.

מיזוג יעיל: לא תמיד אנחנו מודעים שסגרנו את כל החלונות או הדלתות כאשר המיזוג פועל. ניתן לקבל התראה על חלון פתוח כאשר החימום או המיזוג פועלים.

בבנייה ע”פ אדריכלות ירוקה, בהתאם להפרשי הטמפרטורה GINI מאפשרת לשלוט במפתחי חלונות בגבהים השונים, ולייצר אפקט ארובה. כך ניתן ליצור סחרור אויר טבעי ולחסוך בהוצאות המיזוג בימי הקיץ.

באמצעות מנגנון הבקרה לדוד של GINI ניתן להזמין כמות מקלחות מדויקת על פי מספר הנפשות ולהימנע מחימום יתר, או להשתמש בבינה של המערכת שתדאג לספק מים חמים בהתאם לאופי הפעילות של המשפחה – לדוגמה כאשר המערכת תזהה שבן משפחה ראשון בדרכו הביתה מהעבודה, המערכת תתחיל תהליך הכנת מים חמים למקלחת וחימום הבית.

הכנת מים סמוך למועד השימוש חוסכת אנרגיה על ידי הקטנת האיבודים התרמיים במשך היום. בנוסף, טמפרטורת המים הקרים משתנה במהלך השנה ובהתאם לטמפרטורת הסביבה בחוץ, מה שמשפיע על כמות המים החמים שאנו צורכים בפועל. GINI יודעת להתאים את כמות המים החמים בהתאם לטמפרטורה של המים הקרים שנכנסים לדוד באופן אוטומטי, כך שבחורף לא יחסרו מים, ובימים חמים לא יתבצע חימום יתר של המים.

הדלקה וכיבוי תאורה בהתאם לזמן שקיעת וזריחת השמש בפועל. יתבצע כיבוי אחרי הזריחה ללא צורך להתאים בין מעברי עונות או שעון חורף/קיץ. בדומה לזווית השמש, ניתן לתפעל תאורה גם בהתאם לחיישן פיסי של רמות תאורה.

GINI מתממשקת לתחזית מזג האוויר ולמכ”מ גשם – ניתן לכבות או לתזמן באופן אוטומטי את השקיית הגינה בהתאם לכמות המשקעים הצפויה. יעיל מאוד בתקופות הסתיו והאביב בהן המשקעים לא סדירים.

חיבור בר המים החמים/קרים למערכת GINI יאפשר לזהות מתי לבני הבית אין כוונה להשתמש בבר המים ולכבות ע”מ לחסוך בהוצאות החשמל. GINI תדאג להכין את בר המים לפעולה כאשר תזהה כוונה לנוכחות פעילה בבית.

סגנון חיים

תרחיש בוקר שיאפשר לאגד מספר פעולות בהפעלה אחת, לדוגמה: פתיחת מספר תריסים, הדלקת רדיו או הזרמת מוסיקה, חימום מים לקפה, חימום מגבת בחורף, הכנת מים חמים מקדימים בברזים, ועוד. בצורה דומה ניתן ליישם מספר תרחישים למצבים שונים. כמובן ניתן להפעיל תרחישים אלו בפעולה יזומה או בצורה עצמאית ע”י המערכת ובהתאם להנהלות בני הבית.

הדלקת תאורה בשעות הערב מיד עם פתיחת דלת הכניסה.

הדלקת וכיבוי תאורה בחדרים ללא מגע ובאופן אוטומטי.

הדלקת תאורת נוי במרפסת בשעות הערב ורק כאשר התריס פתוח.

ל-GINI אמצעים לזהות את בני המשפחה ולהתאים עבורם בצורה אישית את ביצוע הפעולה. לדוגמה: כאשר בן משפחה אחד יבקש להשמיע מוזיקה או רדיו, GINI תוכל להזרים את הפלייליסט האישי או תחנת הרדיו המועדפת עבור אותו בן משפחה.

תרחישי תאורה שונים בסלון המשפחה. לדוגמה: מצב צפייה בטלוויזיה עם תאורה ברמת 10% בגוון צהוב חם, או מצב אירוח עם תאורה ברמה של 100% בגוון לבן.

הכנת חדר המקלחת: הפעלת תנור חימום וחימום מגבת בתחילת המקלחת. בסיום המקלחות המערכת תכבה את תנור החימום ותפעיל את מפוח האוורור עד לייבוש חדר המקלחת, המפוח יכבה כאשר רמת הלחות בחדר תרד לרמה שלא תעודד התפתחות עובש.

הגבלת זמן מסך לילדים. לדוגמה ניתן גם לקבוע חלונות זמן לשימוש בטלוויזיה. בזמנים המוגבלים המערכת תוכל להשבית את הספקת החשמל לטלוויזיה או למזרים המדיה.

פתיחת שער חניה כאשר מתקרבים לחניה עם הרכב.

הפעלת שואב רובוטי בזמנים לא מתוכננים כאשר בני המשפחה מחוץ לבית.

תרחיש שבת לשומרי מסורת: תפעול תאורה ותריסים, חימום דוד במצב שבת(המשכיות) עד 40 מעלות, תפעול חימום ומיזוג.

קבלת חיווי שנמצא דבר דואר בתיבת המכתבים

ביטחון ותחזוקה

יצאתם מהבית ושחכתם לנעול?   GINI תוכל לזהות שעזבתם את הבית ולהפעיל תרחיש נעילה: לנעול את הבית, לדרוך את מערכת האבטחה, ולהוריד תריסים.

במקרה ומתבצע ניסיון פריצה לבית בלילה – המערכת תפעיל צופר אזעקה, תפעיל את כל התאורה בבית ובחצר, נורות ה-RGB בחצר יהבהבו בכחול ואדום, ותשלח הודעה לאנשי קשר נבחרים.

תרחיש חופשה: המערכת תפעיל מוסיקה, ובשעות הערב והלילה תאורות שונות בסדר משתנה.

ע”מ למנוע אפשרות לפרוץ דליקה המערכת תפקח על זמני ואופי השימוש במכשירי חשמל, לדוגמה: טוסטר או תנור בישול יוגבלו לפעול רק כאשר בן משפחה נמצא ער בבית או נניח עד חצי שעה לכל היותר ללא אדם בבית. שקע מגהץ יופעל רק אם ישנו אדם נוכח בחדר.

גלאי עשן יפעילו אזעקה ותשלח הודעה לאנשי קשר נבחרים

לחצן ביטחון אישי או שלט שיאפשר לילדים או לבעלי מוגבלויות להתמודד עם פחדים או מצוקות. לדוגמה: הדלקת אורות באמצעות הלחצן האישי

במקרה של נזילת מים המערכת תתריעה ותסגור את המים. רלוונטי במיוחד לבתים עם דודי מים בתוך הבית תחת הרעפים, השבתת המים יכולה למנוע נזקים כבדים כתוצאה מדליפה מים משמעותית מדוד או צנרת.

הפעלת עמדת טעינה לרכב רק כאשר רכב מורשה נמצא בחניית העמוד, או כאשר הבעלים אפשר טעינה באמצעות הסלולארי מרחוק

בריאות ונגישות

איכות אוויר: כאשר הבית סגור ונעשה שימוש באמצעי בעירה לחימום(עץ, נפט, סולר, גז), המערכת תתריעה על איכות אוויר נמוכה, רמות CO2 גבוהות ותדאג לפתוח חלון קיפ חשמלי להחלפת האוויר בחלל החדר או הבית.

המערכת תשמור על רמת טמפרטורה ולחות נוחות בחדרי תינוקות. המערכת תפעיל מכשיר אדים או חימום בהתאם לצורך.

הורים הנדרשים להיות נוכחים על מנת לסייע כאשר ילדיהם מתעוררים או מתהלכים באמצע הלילה – באמצעות סדרת אמצעי חישה המערכת תוכל לזהות מצבים בהם נדרשת נוכחות הורה ולהזעיק את ההורים.

בתסמונות מסוימות ילדים יכולים להתעורר ללא ההבנה שאמצע הלילה ולשחק בחדר. המערכת מאפשר בתנאים מסוימים למנוע את האפשרות להדליק את האור הראשי בחדר ולעודד את הילד לחזור לישון.

מניעת רעלנים במערכות המיזוג – פטנט יחודי למערכות GINI למניעת התפתחות עובש במערכות מיזוג

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *