מיזוג בית חכם - בריאות לפני הכל

אלרגיה, הפרעות נשימה, עייפות כרונית, כאבי ראש, פגיעה במערכת החיסונית, פגיעה נוירולוגית ואף מוות הן רק חלק מהמצבים הרפואיים הנגרמים כתוצאה מחשיפה לנבגים המיקרוסקופיים ולרעלנים אשר המשתחררים לאוויר ע”י מושבות עובש.

עובש שחור הוא הרעיל ביותר – קבוצת פטריות אשר בין היתר נמצאת בקירות, במערכות ותעלות מיזוג. מערכות המיזוג מסיעות אנרגיית חום מהבית אל הסביבה בחוץ, כתוצאה מהתהליך נוצרים הפרשי טמפרטורה אשר גורמים לעיבוי לחות. אותה לחות באם לא מסולקת גורמת להתפתחות מושבות עובש רעילות. התופעה חמורה הרבה יותר במערכות בנויות כמו מערכות מיני מרכזיות בעלות תעלות ארוכות, שם קצב התפתחות המושבות מהיר הרבה יותר.

מעבר לאפשרויות השליטה מרחוק והאוטומציה, מעתה מערכת הבקרה של GINI תדאג גם לסלק את הלחות בהתאם לטמפרטורה ולרמת הלחות היחסית בחדר. GINI תמנע את הפרשי הטמפרטורה אחרי כל הפעלה ותשמור על רמת לחות שלא תעודד התפתחות עובש על חלקי מערכת המיזוג. פעולת המנע תיעשה באופן אוטומטי מבלי שתדרשו לבצע כל פעולה מצדכם.

לצורך המחשה נערך ניסוי בחברתנו: 2 מערכות מיזוג אינוורטר דומות בהספק הותקנו בהפרש של 14 ימים אחת מהשנייה, פועלות במשך 18 חודשים (2 מחזורי קיץ וחורף אחד) באותו חלל, באותם תנאים ובו-זמנית.

המערכת הראשונה בקרת מיזוג סטנדרטית של יצרן המיזוג וללא בקרת בית חכם של GINI:

ניתן להבחין בכמות גדולה של מושבות עובש שהתפתחו על המאיץ ופתחי האוויר. העובש נמצא גם על החלקים הפנימיים והמוסתרים (מחליף חום, אגנית וצנרת ניקוז).

 

 

המערכת השנייה מבוקרת באמצעות בקרת בית חכם של GINI:

למעט פתח ניקוז ומספר נקודות מזעריות על פתח המאיץ ניתן להבחין שלא נמצאו סימני עובש על החלקי המערכת.


מערכת המיזוג מפזרת אוויר בספיקה גבוהה לחלל החדר, חלל בו בני המשפחה שוהים זמן רב.

מניעת התפתחות עובש במערכות המיזוג חיונית לבריאות המשפחה.

GINI – בית חכם, נוח, חסכוני וגם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *